Závody v Komárově

1.3.2014 jsem se zúčastnila tradičního závodu v Komárově. Komarovským jsem ,,věrná" již od roku 2005, takže letos jsem opět nemohla chybět. Tentokráte jsem vzala závodit mé dva německé klučíky - Natcha a Ilana vom Kirshcental. S oběma jsem nastoupila do kategorie ZVV2.
Osmiletého Natcha jsem vzala z ,,gauče" , který si vzhledem k svému věku už jenom užívá domácí pohodičky a vycházek, což mi také předvedl i na závodě . Cvičil s velkou radostí, elánem, stálým hopsáním a neustálým štěkáním, ale dle svého, závod si vyloženě užíval . Ale Natcho měl při výcviku vždy svou hlavu, svůj rytmus a svá vlastní rozhodnutí . Takový je prostě Natcho - , svérázný, milovaný, doma velmi hájený a rozmazlený . ,,Vyhopsal" si 4. místo , ale já jsem strašně ráda, že byl spokojený, že může soutěžit .

A Ilánek... no to je ten můj bůh . Také jsem ho vytáhla z jeho relaxačního období. Minulou sezonu jsme se věnovali výhradně pachový pracím. Ilánek je velmi tvárný a poctivý hafík, ten také cvičil dle mého .
Poslušnosti mu trochu nabouraly háravé feny, ale kromě žebříku, který s nimi nedělám, jsme cviky klasicky zvládli. Na obranách si Ilánek zasloužil 97 bodů.
Ale Ilan je pašák, kategorii ZVV2 vyhrál.